Aşağıdaki Kodları Kutuya Giriniz

Please wait...
title

Blog

Zarf

Zarf içine gizlemek, korumak, arşivlemek, taşımak vb. amaçlarla materyallerin konulduğu, kağıttan üretilen ve özel tutkallı bir kapağa sahip ambalaj – paketleme ürününe zarf denir. Günümüzde çok farklı ihtiyaçlara yönelik kullanılmakta olan zarflar firmaların kurumsal kimliklerini taşıyan ve yansıtan reklam ve tanıtım aracıdır. Antetli Zarf (Mektup Zarfı) Nedir? Antetli zarf, müşterilerimizin tüm yazışmalarında ve fatura gönderimlerinde, profillerini kendi müşterilerine yansıtan basılı materyaldir. İkitelli matbaa Zarf herhangi bir evrağın, (fatura,davetiye,antetli kağıt, fiyat teklifi) gibi ürünlerin içindeki evrak gürünmeden muhattabına ulaşmasını sağlayan bir kağıttır.

Bir Antetli Zarfta Neler Olmalı, Neler Bulunmalıdır? Antetli zarfta, firmanın logosu ve amblemiyle birlikte, adres bilgileri, internet sayfa adresi ve e-posta adresi de yer alabilir. ikitelli matbaa Antetli zarf tek renk basılabileceği gibi, dileyen müşterilerimiz 4 renk baskı ile arzu ettikleri rengi ya da özel olarak seçecekleri Pantone rengi antetli kağıtlarında kullanabilirler. Özel davetler ya da özel amaçlar için şirkete özel zarf üretimi de yapılmaktadır. Bu sayede zarfın her yerine istenen desen ve baskı yapılması mümkün olabilmektedir.

Antetli Zarf Çeşitleri Nelerdir? Antetli zarflarda, genel olarak 1. Hamut kağıt kullanılmaktadır. Antetli zarf üretiminde kullanılan 1. Hamur kağıtlar 80 ile 120 gr arası tercih edilmektedir. Yüksek kaliteli ve kendinden yapışkan bantlı zarflar sayesinde yüklü miktarda gönderim yapan müşterilerimiz için zarfların kapatılması işlemi kolaylıkla mümkün olmaktadır. Antetli Zarf Tasarımı ve Basımı Antetli zarf tasarımı müşterimizden ya da ajanslardan tamamen baskıya hazır şekilde gelebileceği gibi, müşterilerimizin firmamızla paylaştığı şirket logoları, grafik departmanımız tarafından antetli kağıt üzerinde kullanılabilecek bir kurumsal kimlik haline getirilebilir. ikitelli matbaacı Özel müşteriler ya da durumlar için az miktarda gereksinim duyulan antetli zarfların hazırlanması ve basımı, bünyemizde bulunan fotoğraf ve ofset baskı kalitesine sahip dijital baskı makinelerimizde hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirilir.

Zarf Tasarımı Nasıl Yapılır, Tasarımda Neler Bulunmalıdır?
Zarfların kullanım alanına göre farklı boyut ve kağıt seçenekleri mevcuttur. Fakat zarfların üzerinde sahibinin isim, unvan, açık adres ve iletişim bilgilerinin bulunması gereklidir. Farklı amaçlar için (arşivleme, taşıma, mektup, reklam vb.) amaçlarda kullanılacak zarflar içinde üzerine görsel tasarımlar hazırlanarak bastırılabilir.

Zarf Çeşitleri Nelerdir?
Zarf çeşitleri; mekanize zarflar, dosya zarflar, körüklü zarflar, diplomat zarflar, torba zarflar, kare zarflar, buklet zarflar, exspress torba zarflar, renkli zarflar, hava yastıklı zarflar, poşet zarflar, davetiye zarfları, özel üretim zarflardır.

No Comment

0