Aşağıdaki Kodları Kutuya Giriniz

Please wait...
title

Blog

katalog, katalog matbaa

Katalog

katalog, katalog matbaaKatalog bir firmanın ürünleri veya hizmetleri için yapılan tanıtım malzemelerinden en çok kullanılanlarındandır. Katalog Tanıtım sektörü gün geçtikçe büyüyen bir piyasa ağına sahiptir. Bu sektör içerisinde bir çok alan, iş üretebilme alanında büyük başarılar sağlamıştır. Bu sektörde ki ağlardan en önemlisi kuşkusuz, katalog sistemleridir. Bu yazımızda bu sistemler hakkında önemli noktalar üzerinde duracağız. İkitelli matbaa bu konu hakkında bilgi sahibi olmanız sizin daha kaliteli bir şeklide hizmet almanızı sağlayacaktır.

Katalogda firmanızdaki tüm ürünleri müşterilerinize tanıtmak ve müşterinizi bilgilendirmek amacıyla müşteriye elden ya da posta yoluyla verilir. Özellikle fuarlarda dağıtılan kataloglara yapılan geri dönüş normal zamanlarda yapılanlardan daha fazla olmaktadır. Çok sayfalı olarak yapılan katalog belirli bir sıralama ile müşterilerinizin kolayca anlayabileceği şekilde açık ve net olmalıdır .

İkitelli matbaa Katalogda, sağlamış oldunan ürün ve hizmetlerin tüm detayları bulunmalıdır. Çeşitler, ebatlar, kullanılan malzemeler ve yerler, bunlarla birlikte referanslar, profesyonel fotoğraflar ve ürün görselleri, onları destekleyecek olan genel tanıtım görselleri ve firma bilgileri yer almalıdır. Kataloglar cilt şekillerine göre Tel Dikişli (sırttan iki zımbalı), Amerikan ciltli (tutkallı), İplik dikişli olmak üzere sınıflandırılabilir. Tel dikişler içinde de Omega dikiş kullanarak kataloğunuzun dosyalama esnasında delgeç ile delinmesini engelleyebilir hem de diğer kataloglardan farklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Kataloğun iç sayfalarında genellikle kuşe kağıt kullanılır. 90 gr ile 200 gr arasında kağıtlar isteğe göre parlak ya da mat selofan kaplama ile istenen renk sayısıyla basılır. ikitelli matbaacı Kapakta ise genellikle 350 gr kuşe kağıt kullanılmasının yanı sıra daha kalın bir tutuş elde etmek için Amerikan Bristol kağıt da kullanılabilir. Bunların yanında daha lüks ve ağır bir görünüm elde etmek için kuşe kağıt mukavva malzeme üzerine sıvanabilir.

Katalog tasarımı kurumsal ajans ya da bireysel müşterilerimizden hazır olarak bize ulaştırılabileceği gibi, tamamen müşterimizin istekleri doğrultusunda bünyemizdeki grafikerlerimizin beğeniye sunacağı özgün taslak çalışmaları ile başlayıp devamında onaylanan taslaktan hareketle en şık ve fonsiyonel şekilde yapılacak olan çalışmalar kullanılarak da oluşturulabilir. Müşterilerimiz arzu ederlerse üretim sahamızda bulunan kendi makinelerimizde üretilen kataloglarının baskısı aşamasında bulunabilir ve onay verebilirler.

Katalog Ciltleme; Yapı basımı tamamlandıktan sonra ki aşama ciltleme aşamasıdır.

Yapı Ciltleme Aşamaları;

 • Tel Dikişli
 • Omega Dikişli
 • İplik Dikişli
 • Spiralli
 • Amerikan

Katalog Basımı Sonrası Ekstra İşçilikler; Sistem basımından sonra kaliteyi, şıklığı ve profesyonel görünümü seven müşterilerimiz için extra yapı işçilikleri;

 • Laminasyon
 • Genel yada lokal lak
 • Gofre (kabartma)
 • Varak baskı ( altın, gümüş )
 • Vernik
 • Özel Kesimi

No Comment

0