Aşağıdaki Kodları Kutuya Giriniz

Please wait...
title

Blog

Kaşe

Kaşe Nedir?
Kaşe onay aşamasına gelen dökümanlar için mutlaka kullanılması gereken kanuni bir zorunluluktur.
Bunun yanında kaşe, resmi yazışmalarda dökümanların altında şirket kimliğimizi çok çabuk ifade edebildiğimiz pratik bir araçtır. Kaşe, dökümanın bizim tarafımızdan onaylandığını ifade etmekte kullanılır.
Kaşe çeşitlerinden Ahşap ve saplı kaşeler en eski kaşe örneklerinden biridir. Üzerinde mürekkep bulunan bir stampaya bastırılarak mürekkep alması sağlanır.
İkitelli matbaa ürünleri otomatik kaşeler mürekkebi kendi üzerinde ve tek basışta mürekkeplemeyi ve baskıyı sağlayan oldukça pratik kaşelerdir. Otomatik kaşeler,çeşitli renk, ebat ve şekilde kullanımına sunulmaktadır.
Kaşe nasıl yapılır dediğimizde aslında kaşenin metin yazılı olan kaşe lastiği kısmı akla gelmektedir.
Öyle ise kaşe lastiği nasıl yapılır demek daha doğru olur. İkitelli matbaacı Kaşe lastiği yapımında, kaşe lastiğine uygun polimer malzemesi kullanılır. Uygulanacak metin önce yazıcıdan bastırılır. Basılan metin daha sonra film üzerine Kaşe yapımında kullanılan özel cihazlar yoluyla pozlandırılır. Daha sonra bu pozlandırılmış negatif filmler yine özel cihazlar yardımıyla sıvı polimeri pozlandırarak kaşe metinlerinin küçük bir tabela şeklinde lastik üzerine uygulanmasını sağlar. Daha sonra bu tabela kesilip kaşe makinelerine monte edilir ve kaşeniz kullanıma hazırdır. . .

Renkli Kaşe Nedir?
Standart kaşelerinizin renkli olarak baskı alacak şekilde tasarlanıp uygulanmasıdır. Kaşeniniz uygulanabilirliği kontrol edilerek, aynı kaşeye maksimum 4 renk ( siyah-mavi-yeşil-kırmızı) uygulanabilir. Diğer kaşelerden faklı olarak kullanılan teknoloji, kendinden mürekkepli sistem olduğundan size matbaa kalitesinde bir baskı sağlar.

Kaşe Nerelerde Kullanılır?
Tek renk kaşe’nin kullanıldığı her yerde rahatlıkla uygulanabilir. Özellikle farkındalık ve kaliteli, okunabilir baskı oluşturmak açısından mükemmel bir sistemdir.Çok adetli baskı alınan hastane,otel, havayolu firmaları, lojistik firmaları, iletişim sektöründeki firmalar v.b… birçok sektörde baskı kalitesinden ödün vermeden uzun süre kullanılabilir.  ikitelli matbaa Fazla kaşe kullanımı olmayan firmalarda hiç bir sorun yaşamadan bu ürünü kullanabilirler.
Kaşe kuruması gibi sorunlar yaşanmaz.
Kullandığımız mürekkep yağ bazlı olduğundan kurumaz.

No Comment

0