Aşağıdaki Kodları Kutuya Giriniz

Please wait...
title

Blog

kartvizit, matbaa, ikitelli mabaa

Kartvizit

kartvizit, matbaa, ikitelli mabaaKartvizit iş hayatının en önemli aksesuarlarından bir tanesidir.İş hayatındaki kişilerin öncelikle kendisini tanıtmak amaçlı iş yerindeki pozisyonunu belli eden,iletişim bilgileri bulunan ve şirketin logosunu ön plana çıkarmak için kullanılan bir araçtır. Kartvizitleri iş hayatındaki hemen hemen herkes kullanmaktadır. Kartvizit, müsteriye ciddiyet ve güven duygusunu aşılar nitelikte olmalıdır.

Kartviziti alan potansiyel müşteri iş alanı her ne olursa olsun, sonunda sizinle çalıştığı için mutlu olacağı duygusunu taşımalıdır.
İkitelli matbaa Kartvizitler elden ele gezer. İsminizin duyulması, müşterileriniz artması için en iyi reklam ve referans aracıdır.Satış dünyasının en önemli araçlarından biri olan kartvizitler doğru kullanıldığı takdirde bir çok kapıyı açabiliyor.

Kartvizit bir firmanın tüm imajıda olabilir, baskılı evraklarından biri de oalbilir, ama genel olarak ilk izlenimi oluşturur. Kartvizit, genel olarak sahibinin adı ve soyadı, bağlı bulunduğu kurum, unvanı ve iletişim bilgilerinin yer aldığı tasarımlardır. Çoğunlukla kartvizit baskıları bristolkartona yapılmaktadır. Kartvizitler için sıklıkla kullanılan ölçüler: eni için 5 – 5,5 cm, boyu için 8-9 cm’dir.

Kartvizitler, kurumsal kimliğin ayrılmaz bir parçası olduğu için bu doğrultuda hazırlanması gerekmektedir. Firma logoları için belirlenen renklerin pantone numaraları matbaa ile paylaşılmalıdır. ikitelli matbaacı Kartvizitler, profesyonelliğin kısa bir ifadesidir. Pazarlama çalışmalarında etkin olabilmek açısından profesyonel olarak tasarlanmış ve kaliteli bir kağıda basılmış olmalı, kolay okunabilir ve müşteri ile olası müşterilerinize ne sattığınızı ya da ne hizmet verdiğinizi ve neden o hizmeti sizden alması gerektiğini hatırlatacak bir tarzda tasarlanmalıdır. İş görüşmelerine başlamadan önce kartvizitlerin değişimi son derece önemlidir. Ayrıcı Günümüzde dijital ortamda hazırlanan kartvizitler daha kolay ayırtedilip, daha kolay şekilde isteklere uyarlanabilmektedir.

Kartvizit baskıları çoğunlukla bristol kartona yapılmakla birlikte günümüzde fantastik kağıtlar, pvc, asetat, metal vb. malzemeler üzerine tasarlanabilmektedir..
Bir kartviziti diğerlerinden farklı kılan en önemli özellik hiç şüphesiz kartvizitin rengidir.Fakat bu detayı kullanırken kartvizitin rengini iyi seçmek gerekiyor çünkü kartın üzerindeki yazıların okunmasına engel teşkil eden bir rengin doğuracağı olumsuz sonuçlarla karşılaşmak istemeyiz.Bu arada seçilen rengin yapmış olduğunuz işin niteliğine uygun bir renk olması çok önemli bir husustur.Renkli kartvizit, Basit görünüşünün yanında imaj bakımından etkili bir reklamdır. Kağıt baskılar için daha çok ofset ve dijital baskı teknikleri kullanılmalıdır. Plastik malzemeler kullanılacaksa eğer plastik üzerine baskı yapabilen dijital baskı yöntemi kullanılmalıdır. ikitellide matbaa Bu makinelerde dört ana renk türü kullanılmaktadır.Basım esnasında kullanılan her renk ek bir maliyet demektir. Günümüzde firmalar tanıtıma ayırdıkları rakamları kıstıkça farkında olmadan piyasalarını rakip firmalara kaptırmaktadırlar. Kriz dönemlerinde reklamdan tasarrufa gitmek isteyen firmalar, kartvizitlerindeki imajlarını düzeltmekle de kendilerini tanıtabilmektedirler. Renkli kartvizitin diğerlerine göre

• Renkli olması nedeniyle görsel çekicilik
• Kâğıdının iyi kalitede (kuşe) olması
• Firma ürünlerinin resimlerle gösterilmesi
• Basit kartvizitlerden daha hesaplı olması (toplu basıldığı için)
• Arka Baskısının olması
• Islanmaması için selefon kaplama olması.
gibi üstünlükleri bulunmaktadır.

No Comment

0