Aşağıdaki Kodları Kutuya Giriniz

Please wait...
title

Blog

El İlanı

El İlanı Duyuru ve reklamlarınız için en ucuz tanıtım aracıdır renkli veya çok renkli olarak kullanılır genelde vurgulanacak duyuru veya reklam vurgulanır ve ne kadar sade olursa amacınıza o kadar kolay ulaşırsınız. İkitelli matbaa el ilanı genelde 1. hamur yada kuşe kağıda basılır ve isteğe göre ebatlandırılır. En çok kullanılan ebatlar A5 ve A4 dir. El ilanının amacı bir çok kişiye direk olarak bireylere ulaşmak için kullanılır. Vurgulanacak resim yada yazılar ilgi çekici olmalı ve kolay anlaşılmalıdır.

El ilanları genellikle tek taraflı basılan kısa ve öz metinler içeren duyuru ilanlarıdır. Firma ve ürünlerinin tanıtımı konusunda el ilanı çok önemli bir yere sahiptir. Genellikle A5 ebatlarında yapılır.Kurumsal kimlik çalışmasının bir parçası olarak düşünülen el ilanlarının basılı olarak hazırlanması, görsel açıdan zenginliği ve firmaya ait ürün ya da hizmetlerle ilgili detaylı bilgilere yer vermesi nedeniyle, firma tanıtımı ve reklamı açısından olmazsa olmaz bir gerekliliktir.

Özgün ve basit tasarıma sahip olmalıdır. İkitelli matbaacı tanıtması biraz kısa olsa da el ilanı nasıl yapılmalıysa değişmediğinin iyi olacağını düşünmekteyim. Unutmadan değinmek istediğim bir nokta ise, iyi tasarlanmış bile bir el ilanı, kampanyanın başarısını arttırması bakımından katalizör görevi görmektedir.

El ilanı tasarımı yapılırken ürünü veya ürünleri cezbedici bir biçimde sunulması gerekmektedir. Örnekle açıklamak gerekirsek, Önceliğimiz insanların dikkatini çekmek ve bunu da ceplerine dokunarak yapmaktayız. Unutulmaması gereken önemli bir nokta ise, iyi bir pizza fotoğrafı ile de insanın acıkma güdüsünü tetikleyebilirsiniz. El ilanınızda yer alacak her şey müşterinizin beklentisini arttıracak ve sizden onu beklemesine neden olacaktır. Bu beklentiler karşılanmadığı taktir de, bir kere müşteriler gelecektir. İkitelli matbaacılar düzenli bir müşteri potansiyeline kavuşmanız imkansızlaşacaktır.

El ilanları nerelerde kullanılır?
–  Açılışlarda
– Yeni ürün veya hizmetlerin duyurulmasında
– Kampanya veya indirimlerin duyurulmasında
– Rekabet ortamlarında firmanın tanıtımının yapılmasında
Sürekli akılda kalarak müşterinin ihtiyacı durumunda seçeceği ilk marka veya firma olmak için. El İlanı Tasarımı gerçekleştirilir.

No Comment

0