Aşağıdaki Kodları Kutuya Giriniz

Please wait...
title

Blog

Broşür

broşür, broşür fiyatları, broşür matbaa

broşür, broşür fiyatları, broşür matbaa

Broşür, tanıtım amacı taşıyan, renkli olarak hazırlanan tanıtım kitapçığı. Broşür Bir, iki, üç sayfa ya da akordeon kırımlı olabilir. Çoğunlukla turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği yerlerde ve danışma masalarında bulunur.  ikitelli matbaa Her türlü ürün tanıtımında hem kısa ürün bilgisi, hem iletişim bilgileri hem de çekici ekler barındırabilen; taşınması, dağıtılması, maliyeti ve cazibesi açısından ilk sıralarda bir reklam aracıdır. Broşür çalışması, en çok başvurulan iletişim ve tanıtım materyalidir.

Artık broşürü yapılmamış bir firma, bir ürün, bir hizmet veya bir etkinlik yok denecek kadar azdır. Bunun dışında hastane ya da devlet kurumları gibi yerlerde bilgi vermek amaçlı da kullanılır.

El ilanlarından farkı genellikle daha kaliteli kağıda basılmış olması, renkli olması ve çok sayfadan oluşmasıdır. Genelde A4 boyutlarında hazırlanır ancak ihtiyaca göre farklı şekillerde tasarlanabilir. Çok az sayfadan oluşan kitapçık hallinde de hazırlanabilir. Önemli olan az sayfayla çok şey anlatmaktır.
ikitelli de matbaa Broşür, firmanızın, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin tanıtımı için en başta gelen ve en yaygın kullanılan araçtır Hedef kitlenizin sizden, ürünlerinizden veya hizmetlerinizden haberdar olup sizi tercih etmesine sebep olacak, müşterilerinizle ilk teması sağlayabileceğiniz bir matbaa ürünüdür broşür.
Tanıtmak istediğiniz noktaların tamamını bir broşürde tanıtabileceğiniz gibi ayrı ayrı da verme şansınız vardır. Broşürünüzün en baştan tasarımını yapabileceğimiz gibi, yaptığınız tasarımı baskıya hazır hale getirmek için grafik uygulamasını da yapabiliriz.Broşürler hazırlanırken verilecek olan bilginin çokluğuna göre ebatlar tercih edilir. Tek sayfalık broşürler yapılabileceği gibi genel ürün tanıtımlarında çok sayfalı broşür de hazırlanabilir.
ikitelli matbaacı Broşürde; firmanızın, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin fotoğrafları, detay bilgileri, ürün fiyatları, kampanyalarınız gibi, satışa ve genel tanıtımınıza destek olacak bilgiler yer alabilir.
Broşürlerde kullanılan malzeme kağıt olmasından dolayı kullanılmakta olan ebatların standart bir ölçüleri bulunmamaktadır. Kağıtlar da firenin en aza indirgenmesi broşürün maliyet hesaplaması açısından oldukça önemlidir.
Planlamış olduğumuz broşürün maliyetini beli bir oranda çıkarmak için kullanılacak bazı ana maddelerin fiyatlarını belirlemek gerekir.

Örneğin bunlar;

 1. Sayfa miktarı ve ebat
 2. Kaç adet üretileceği
 3. Düşünülmekte olan kağıt cinsleri
 4. Yapılması zaruri olan ek işçilik bilgileri

Yukarıda bahsedildigi gibi basılacak broşürlerde kullanılacak olan ek işçilik özellikleri şunlardır.

 • Özel kesim
 • Selefon kaplama
 • Bölgesel parlaklık
 • Varak baskı (gümüş-altın yaldız)
 • Kırım, perforaj
 • Omega tel dikiş – Düz tel dikiş
 • Gofre (kabartma)
 • Sayfaların fihrist şekilde kesim işlemi
 • Tutkallı cilt, iplik dikişi-tel sprial

No Comment

0