Aşağıdaki Kodları Kutuya Giriniz

Please wait...
title

Blog

Antetli Kağıt

Antetli Kağıt; Firma, Kurum vb. oluşumların fiyat teklifi, görüş, vb. konularda fikirlerini bildirdikleri ve üzerinde kendi kurumsal kimlikleri ile irtibat bilgilerinin bulunduğu evraklara Antetli kağıt denir.
Kağıt seçimi tamamen, nereye teklif, görüş bildirdiğiniz ve oranın önemi ile orantılı olarak değişir. Tabi iki fantezi kağıtlara basılan antetli kağıtlar daha yüksek bir kurum kimliğinin işareti sayılırlar.

Antetli Kağıt firmaların kurumsal kimliklerini gösteren ve yazışmalarda, anlaşmalarda kullandıkları baskılı evraklara antetli kağıt denilmektedir. Antetli kağıtların üstünde firma logosu, ismi, yaptığı iş ve detaylı adres bilgileri bulunur. Çok iyi bir iletişim ve reklam aracıdır. Kullanan firmaya kalite ve ciddiyet verir.

Antetli kağıtlarda yapılan dizayn çok önemlidir. Rahat kullanım açısından genelde çok fazla desen çalışması olmaması gerekir. Fakat, müşterinin isteğine göre hologram, gofre veya varak baskı kullanılabilir. öncelikle firma logosu ve bilgileri istenir. Müşterinin antetli kağıt üstünde olması istediği şeyler hazırlanır. Eğer, logo yok ve müşteri tarafından isteniyorsa grafik tasarımda logo çalışması yapılır. tasarım müşteride varsa, orijinal istenir veya logo taranarak alınır. Genelde kuşe veya 1. hamur kağıt seçimi yapılır. Bu kağıtların boyları hep A4 boyutunda kullanılır. Çünkü, A4’ler, piyasada kullanılan dosyalara ve zarflara, fotokopi, fax cihazlarına uyan ölçülüdürler. Fakat, zarf, kartvizit ve dosyalarını komple bastıran firmalar özel ölçülerde de antetli kağıt baskısı yaptırabilirler.

Antetli kağıtlarda kullanılan kağıt gramajları genelde 80 gr. ile başlar ve 90, 110 gr.’ma kadar devam edebilir. İstenilen gramajda da antetli kağıt baskısı yapılabilmektedir. Burada önemli olan şey, kullanım kolaylığı istiyorsanız normal ölçü ve gramajlarda kağıt kullanmaktır.
Antetli kağıtlar firma kurumsal kimliği açısından çok önemlidir. Özellikle de antetli, zarf, kartvizit ve dosyanızın aynı türde oluşturması firmalar için profesyonel bir tarz yaratır. Aynı logo aynı tasarım ile oluşan kurumsal kimlik dosyası baskıyı yaptıracağınız yerde grafik tasarımcı tarafından dizayn edilir. Antetli kağıt baskısında dikkat edilecek olan konu, sade tasarımlar seçmektir. Çünkü, kullanımda üzerine yazılan yazılar çok daha net okunabilecektir. Seçilen kağıtların gramajı, büyüklüğü size kullanım kolaylığı yaratacaktır.

Baskılı evraklar özellikle de antetli kağıt, zarf veya kartvizitler sizin firmanızın ne kadar profesyonel olduğunu gösterir. Bu nedenle, müşteriye bıraktığınız intiba kaliteli olur. Piyasada çalışan pek çok firmanın kurumsal kimliği daha henüz oturmamıştır. İşte tam da bu nedenle antetli kağıt baskısı çok önemli bir hale gelir. İstanbul ofset matbaa olarak bizler, kurumsal kimlik baskısında estetik ve kaliteli çözümlerimizle daima yanınızdayız.

No Comment

0