Aşağıdaki Kodları Kutuya Giriniz

Please wait...
title

Blog

ajanda

Ajanda

ajandaAjanda etkili bir tanıtım aracıdır. Ajanda, unutulmaması gereken önemli notların yazıldığı ve rahatlıkla da bireyin yanında (çantasında) taşıyabileceği deftere verilen isimdir. Özellikle 2000’li yılların başında sıkça kullanılan ajandalar, bu devirde yerini daha çok telefon ve tabletlere bıraksa da; asla ajandanın tarihten silinemeyeceği kaçınılmaz bir gerçektir.

Ajandayı geniş bir şekilde anlatmak gerekirse; kişisel bir organizatör, günlük planlayıcı, kişisel analog asistan, kişisel planlayıcısı, taşınabilir olması (küçük ve rahat kullanımı) için tasarlanmış küçük bir kitap ya da bağlayıcıya ‘’ajanda’’ diyebiliriz. İkitelli matbaa genellikle bir günlük, takvim, adres defteri, boş kağıt ve diğer bölümleri içerir ki bu şekilde yazdığımızda bile ne denli geniş bir kitleye hitap edebildiğini görebilmekteyiz. İkitelli matbaacı her ne kadar kullanımı azalsa da, bizim gibi birçok kişinin halen en önemli parçalarından biridir ve öyle de devam edecektir.
Ajandanın genel tanımına bakarsak; Bir kişisel organizatör, günlük planlayıcı, kişisel analog asistan, kişisel planlayıcısı, yıl planlayıcısı, taşınabilir olması için tasarlanmış küçük bir kitap ya da bağlayıcıdır. Genellikle bir günlük, takvim, adres defteri, boş kağıt ve diğer bölümleri içerir.
Bir kişisel ajanda, ayrıca haritalar ve telefon kodları gibi yararlı bilgileri içeren sayfalar içerebilir.
Bazıları için, kağıt ve bağlayıcı kişisel ajandalar, geçmişten geleceğe, el yazısıyla yazılmış bir zaman düzenleyici, bazıları içinse dijital ortama aktarılması gereken bir takvim görevi görürler ajandalar.
Şimdi gelin ajandanın diğer tanımlarına bakalım;
-Gerekli notların unutulmaması için yazıldığı takvimli defter, andaç.
-Her güne bir sayfa düşecek şekilde düzenlenmiş, özellikle çalışanların iş programlama ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kullandıkları takvimli defterdir.
-Önemli olan toplantılarımızı, ödemelerimizi veya unutulmaması gereken notlarımızı yazmaya yarayan, takvim özelliği bulunan, kapakları deri, kumaş, plastik veya karton benzeri malzemelerden yapılabilen farklı ebat ve dizaynlardaki defterlere verilen genel addır. Ajanda lar gündelik yaşantımızda vazgeçemediğimiz bir ürün olduğu için promosyon amaçlı özellikle yeni sene başlangıçlarında tercih edilen bir üründür.
-Akılda tutulması gereken şeyleri not etmeye yarayan, takvim şeklinde tanzim edilmiş defter, muhtıra.
-Yapılan veya yapılması gereken şeylerin günü gününe yazıldığı, önceden tarihlendirilmiş, küçük veya büyük defter.
Günümüzde teknolojinin gelişimi ile beraber, ajanda sistemleri, defterlerden kayarak dijital ortama yansımıştır. Cep telefonları, masa üstü bilgisayarlar, diz üstü bilgisayarda kurulmaya uygun milyonlarca takvim programı, görücüye çıkmıştır. Bu sistemler gün geçtikçe büyüyen teknoloji sektöründe bu gelişmeden büyük bir ölçüde etkilenerek daha da gelişme olanağı bulmuştur.
Tanıtım ve promosyon ile ilgili firmaların da bir numaralı tasarımları olan ajandalar, önemli iş alanına sahip olduklarına hem dijital ortamda hem de el yazılı ortamda kendini göstermeye devam ediyor.

No Comment

0